Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Friske'den sonra ikinci acı haber: Zavorotnuk beyin kanseriyle boğuşuyor

Rusya’da “Süper Bakıcı” dizisiyle yıldız olan Anastasiya Zavorotnuk’un şok kanser haberi ülkede büyük üzüntü ve yankı yaratırken, doktoru 48 yaşındaki ünlü oyuncunun durumunun ağırlaştığını, tümörün alınamayacak duruma geldiğini ve hayati tehlikesinin bulunduğunu açıkladı.  

Komsomolskaya Pravda’nın haberine göre, beyin tümörü nedeniyle tedavi gören Zavorotnyuk’ün doktoru, hastasının suni olarak uyutulduğunu ve kısmi felç geçirdiğini söyledi.

Ünlü yıldızın hastalığının ilerlediğini ve cerrahi müdahale şansı kalmadığını belirten doktor, bu evredeki kanserlerde hastaların beş yıl sağ kalım oranının çok düşük olduğu bilgisini verdi.

Zavorotnyuk’ün en agresif beyin tümörü olan “glioblastom”a yakalandığı, 2015 yılında 41 yaşında hayatını kaybeden ünlü şarkıcı Janna Friske’nin de aynı tümöre yenik düştüğü belirtildi. 

Aleksandr Tuşev adlı doktor ise, Zavorotnuk’ün hastalığının dördüncü evrede olduğunu ve bu durumdaki hastalar arasında ortalama hayatta kalma süresinin 8 ay ila 1 yıl arasında olduğunu söyledi.

Bir süre Polonya'da kanser tedavisi gören Zavorotnuk'ün iki hafta önce Moskova'da bir kliniğe kaldırıldığı belirtiliyor. 

16.9.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya sınırları en erken ne zaman açılabilir?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi