Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Çubays'tan ekonomi eleştirisi: "Gaz ve frene aynı anda basarak gidemeyiz"

Rusya'da devlet nano teknoloji yatırımları şirketi Rosnano'nun genel müdürü olan, 1990'lardaki hızlı özelleştirmelerin mimarı Anatoli Çubays, ekonomi politikalarıyla ilgili ülke yönetimini eleştirdi. Tass ajansının bildirdiğine göre, Moskova Finans Forumu’nda yaptığı konuşmada ekonomiye ilişkin uyarılarda bulunan Çubays, Rusya’nın ekonomi yönetiminde “hem gaza hem frene aynı anda basmasının” yanlış olduğunu savundu. 

Ekonomi ve devlet yönetimini otomobil kullanmaya benzeten ünlü bürokrat, “İki pedal var: gaz ve fren. Gaz pedali, ekonomi ve birinci başbakan yardımcısı. Fren ise, güvenlik sistemi. Her karmaşık sistemin yönetimi için ikisi de önemli. Biz ikisine de aynı anda basmayı başardık, kemikler çatırdıyor” dedi

Rusya’da bugün son 28 yılın en iyi bütçe ve para-kredi politikalarının olduğunu belirten Çubays, “Borçların GSYH’ye oranından, enflasyona kadar tüm göstergeler fantastik. Eskiden bu hayal bile edilemezdi. Sonuç, yüzde 1,2-1,1 büyüme. Adını koyarsak, yani büyüme yok. İki pedale de bastık. Böyle yol alamayız. Güvenlik sistemi denilen pedalle ilgili bir şeyler yapmak lazım” diye konuştu. 

16.9.2019

 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya sınırları en erken ne zaman açılabilir?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi