Türkiye-Rusya haber sitesi
Web yazılım uzmanı
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Rus yetkili: "Türkiye'de turist ölümlerindeki artış 'kontrolsüz tatil'den"

Türkiye tatili sırasında Rus turistlerin zaman zaman çeşitli sağlık sorunları nedeniyle hayatını kaybetmesi Rusya'da basının gündeminden düşmüyor. Tur operatörlerinin acil durumlar için kurduğu "Turpomoş" adlı birliğin yetkilileri, Türkiye'deki turist ölümleriyle ilgili açıklama yaptı. 

Moskva 24 portalına konuşan birliğin direktörü Aleksandr Osaulenko, konuyla ilgili bir dizi etkene dikkat çekti. Osaulenko'ya göre turistler arasında ölümlerin armasının ilk sebebi bu yıl Türkiye'ye yaşanan turist akını. Yılın ilk 7 ayında Türkiye'de tatil yapan Rus turist sayısı 2018'in tamamından daha fazla. Tur operatörlerinin ellerindeki veriler turist akınının yüzde 14 arttığını gösteriyor.

Aleksandr Osaulenko, insanların hayatlarını kaybetmelerinde etkili olan ikinci faktör olarak tatilde kontrollerini yitirime eğiliminde olmalarını gösteriyor. Kronik bir hastalığı bulunan, ya da böyle bir hastalığa sahip olduğunu bilmeyen turistler için tedbirin elden bırakıldığı tatil ortamları son derece trajik sonuçlar doğurabiliyor. Sıcakta alkolün veya yemeğin ölçüsünü kaçırmak bu tip riskli davranışlar arasında ilk sırada.

Rusya'nın Antalya Başkonsolosu Aleksey Yerhov, 2019'da Türkiye'de 88 vatandaşlarının hayatını kaybettiğini, rahatsızlanan 40 turistin ise Rusya'ya getirildiğini açıklamıştı.

13.9.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Putin 2024'te başkanlık süresi bittikten sonra da iktidarda kalmalı mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi