Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Rusya'da şirket yöneticilerine kırık not: "Çoğu tutucu, eğitim almaya karşı"

Rusya'da sanayi şirketlerinin sadece yüzde 43'ü "sistematik yönetim yöntemlerine" başvuruyor. Bir başka deyişle, Rus şirket yöneticileri alıştıkları yönetim anlayışının dışına çıkmaya hevesli değil. Dünya Bankası'nın anketine göre, Rus yöneticilerin en zayıf olduğu konuların başında "verilere dayalı etkinlik takibi" geliyor.

Rusya'nın beş federal bölgesinden 947 küçük ve orta ölçekli işletme yöneticisi ile yapılan ankette, "sistematik yönetim yöntemleri" ya da  "yapılandırılmış yönetim pratikleri" olarak adlandırılan yönetim anlayışına başvurma oranı 0 ile 1 arasında değişen ölçekte 0,43 çıktı. Konuyu haberleştiren Kommersant gazetesi, bu oranın Hırvatistan'da 0,54, ABD'de ise 0,62 olarak ölçüldüğüne dikkat çekiyor. Rusya ise kıyaslamalı ölçekte Meksika ve Pakistan'la aynı basamakta yer aldı.

Rus şirketlerin yüzde 60'a yakını iş yaşamında yapılandırılmış yönetim pratiklerinin yüzde 50'sinden azına başvuruyor. Bu pratiklerin yüzde 75'inden fazlasını bilfiil uygulayan şirketlerin oranı ise sadece yüzde 3,5. Kommersant'ın haberinde, özellikle yurt dışı ile bağlantısı olan ve ihracat yapan şirketlerin ankette daha yüksek puanlar elde ettiği belirtiliyor.

10.9.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Putin 2024'te başkanlık süresi bittikten sonra da iktidarda kalmalı mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi