Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Moskova'da yeni muhalif gösteriye belediyeden izin yok: 'Geç bildirdiniz'

Moskova'da muhaliflerin gösterilerini değerlendiren Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov, "ortada siyasi bir kriz" olmadığını belirterek gelişmeleri ilk kez yorumladı. Diğer yandan başkentte muhaliflerin "adil seçim" talebiyle 17 Ağustos günü yapmayı planladığı yürüyüşe belediyeden izin çıkmadı. Gösterinin organizatörlerinden belediye meclisi üyesi Andrey Morev gelişmeyi Facebook sayfasından duyurdu.

Belediye yetkilileri yürüyüşe izin verilmemesine gerekçe olarak "geç bildirimde bulunulmasını" gösterdi ve organizatörlerin "en az 10 gün öncesinden" belediyeyi bilgilendirmek zorunda olduğunu hatırlattı. 

Ancak Morev, belediye meclisi üyelerinin yaptığı başvurularda bu sürenin 5 gün olduğunu ileri sürüyor. Meclis üyesi Morev, 17 Temmuzdaki mitingin başvurusunu da bu şekilde 11 Temmuzda yaptıklarını ve belediyenin o günkü mitinge izin verdiğini hatırlattı.

17 Ağustosta Strastnoy Bulvar'dan Saharov Bulvarı'na yürüyüş şeklinde organize edilmek istenen mitingin başvurusunu belediye meclis üyeleri Andrey Morev, Yelena Filina ve İlya Azar yapmıştı.

17 Ağustos günü, Rusya Federasyonu Komünist Partisi de "dürüst ve temiz seçimler" için Saharov Bulvarı'nda miting yapmayı planlıyor. Komünistlerin mitingine ise belediyeden izin çıktı. 

14.8.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Yıl sonu gelirken, işiniz açısından 2019, bir yıl öncesine kıyasla nasıl geçti?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi