Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Rusya'da bir temizlik işçisinin 30 milyon dolar kredi borcu çıktı!

Rusya'da bir yandan krediler, diğer yandan bu krediler içinde vadesinde ödenemeyenlerin payı ve nihayetinden akıl almaz kredi dolandırıcılık vakaları hızla artıyor... Yukarıdaki fotoğrafta torunu ile görünen "saf" işçi de bunun manşetlere kadar son örneği...  Rusya'da temizlik işçisi olarak çalışan Svetlana Bodrova, 2 milyar rublelik (yaklaşık 30,5 milyon dolar) kredi borcu olduğunu öğrenince şok geçirdi. Moskova yakınlarındaki Voskresensk şehrinde yaşayan Bodrova, dolandırıcıların kurbanı olunca işini de kaybetti. 

Kocasından ayrı tek başına çocuğuyla birlikte yaşayan Bodrova, bundan birkaç yıl önce bir kurye işi için başvuruda bulunurken bazı formlar doldurmuş.

Formu doldurtan kimseler Bodrova'yı, bilgisi olmadan, iflas etmiş bir şirketin kurucusu olarak gösterince genç kadın 32 milyon dolarlık kredi borcuyla başbaşa kalmış.  

Konuyu haberleştiren Lenta portalı, kadının borcu ödemek içn 260 bin yıl çalışmak zorunda olduğunu yazıyor. Portala konuşan Svetlana Bodrova zor günler geçirdiğini, ilaçlarla ayakta durduğunu söyledi.

13.8.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Yıl sonu gelirken, işiniz açısından 2019, bir yıl öncesine kıyasla nasıl geçti?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi