Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Moskova'ya 'kutup yazı' geliyor!

Rusya başkenti, "Kış dokuz ay sürere, üç ay da yazı beklemekle geçer" özdeyişine yeniden döndü: Temmuz ayında sonbahar havası yaşayan, termometrenin düşüp yağışların yer yer etkili olduğu Moskova, yeniden soğuk hava dalgasının etkisi altına girmeye hazırlanıyor. Meteorolojinin bildirdiğine göre, başkentte hava sıcaklığının +10 deereceye kadar düşebileceği belirtiliyor. Uzmanlar bunu "kutup yazı" havası diye niteliyor. 

Başkentte 28 Temmuz Pazar günü termometrelerin 28 dereceyi göstereceği, ardından ani hava sıcaklıklarının yaşanacağı bildirildi.

Ria ajansının bildirdiğine göre meteorolojiden yapılan açıklamada, "Tüm yıl boyunca görülen en soğuk hava dalgasıyla karşılaşılması bile mümkün. Yani sıcaklık 10 dereceye kadar düşebilir " denildi.
 
Önümüzdeki hafta en soğuk günün Pazartesi olacağı, hafta başında sıcaklığın 14/15 derecenin üzerine çıkmasının beklenmediği belirtiliyor.

Moskova'da bugün ise sıcaklığın 26 dereceye kadar çıkması ve hafta boyunca yer yer yağışların etkisini göstermesi bekleniyor.

24.7.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Yıl sonu gelirken, işiniz açısından 2019, bir yıl öncesine kıyasla nasıl geçti?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi