Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Ünlü ressama cinsel taciz suçlaması

Rusya’da ünlü ressam İlya Truşevski, bir kez daha cinsel taciz suçlamasıyla karşı karşıya. Gazeteci Rita Bondar, Truşevski’nin kendisiyla zorla cinsel ilişkiye girmek istediğini iddia etti.

Ridus.ru’nun haberine göre, Facebook paylaşımında başından geçenleri anlatan Bondar, 38 yaşındaki ressam İlya Truşevski’nin kendisine tecavüz etmeye çalıştığını öne sürdü.

Truşevski’nin bir gezi öncesi kendisini evinde ziyaret ettiğini yazan gazeteci, “Aldığım ilaçların beni sersemlettiğini ve sarhoşluk etkisi yaptığını çok iyi biliyordu. Birkaç kez ‘Hayır, istemiyorum’ dediğimi duydu. Onunla cinsel ilişkiye girmek istemediğini biliyordu. ‘Eğer bu ilaçlar olmasaydı, seni sırtından bıçaklardım’ dememin ardından evi terk etti” dedi.

Önce Truşevski’yi mahkemeye verme niyeti olmadığını, ancak daha sonra fikrini değiştirdiğini belirten Bondar, “Truşevski’nin hayatından medyaya yansımayan bazı ayrıntıları öğrendim ve çok sinirlendim. Onu dava edeceğim” diye yazdı. 

Çağdaş sanat alanında devlet ödülü de bulunan ressam İlya Truşevski, 2011 yılında 17 yaşında bir kıza tecavüz ettiği iddiasıyla beş yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. 

23.7.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Yıl sonu gelirken, işiniz açısından 2019, bir yıl öncesine kıyasla nasıl geçti?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi