Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

Türkiye-Rusya İş Konseyi bugün

Türkiye-Rusya İş Konseyi 20. Ortak Toplantısı, bugün Antalya'da düzenlenecek. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan da, Türkiye-Rusya İş Forumu ile Türkiye-Rusya Hükümetlerarası 16. Dönem KEK Toplantısı İmza Töreni'ne katılacak.

DEİK'ten konuyla ilgili uyapılan açıklama şöyle: "Türkiye-Rusya İş Konseyi XX. Ortak Toplantısının, Türkiye tarafı Başkanı Sayın Tuncay Özilhan ve Rusya tarafı Başkanı Sayın Ahmet Palankoyev ev sahipliğinde 26 Temmuz 2019 tarihinde Antalya Rixos Downtown Oteli’nde gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

T.C. Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan ve Rusya Federasyonu Enerji Bakanı Sayın Aleksandr Novak’ın teşrifleri ile bu yıl yirmincisi yapılacak olan İş Konseyi Ortak Toplantısı, İş Konseyi’nin kurulduğu 1991 yılından bu yana dönüşümlü olarak Türkiye ve Rusya Federasyonu’nda yapılmaktadır. Gündeme aldığı sorunlar ve katılımcıların nitelik ve niceliği açısından özel sektörde iki ülke arasındaki ekonomik ve ticari iş birliğinin kilometre taşlarını oluşturan Ortak Toplantının gündemine bu yıl inşaat müteahhitlik, ulaştırma lojistik, enerji ve karşılıklı yatırımlar alanında işbirliği konularının alınması öngörülmektedir.     
 
Toplantıya Rus tarafından şu heyetin katılması bekleniyor:

Türkiye-Rusya İş Konseyi XX. Ortak Toplantısı 
26 Temmuz 2019, Antalya

Rusya Heyet Listesi



1. Aleksandr NOVAK
- Rusya Federasyonu Enerji Bakanı, Rus-Türk Hükümetlerarası Karma Ekonomik Komisyonu Rus Tarafı Eş Başkanı 

2. Aleksey ERHOV - Rusya Federasyonu Büyükelçisi

Rusya Federasyonu Enerji Bakanlığı

3. Aleksey GOSPODAREV - Rusya Federasyonu Enerji Bakanlığı, Uluslararası İşbirliği Genel Müdürlüğü, Genel Müdür 

4. Anna SMURIGİNA - Rusya Federasyonu Enerji Bakanlığı, Uluslararası İşbirliği Genel Müdürlüğü, Ekonomileri Gelişmekte Olan Ülkeler ile İkili İşbirliği Dairesi, Daire Başkanı

5. Ekaterina PAVLOVA - Rusya Federasyonu Enerji Bakanlığı, Uluslararası İşbirliği Genel Müdürlüğü, Ekonomileri Gelişmekte Olan Ülkeler ile İkili İşbirliği Dairesi, Daire Başkan Yardımcısı

Rusya Federasyonu Hükümeti Başkanlığı

6. Aleksandr KALTUKİN - Rusya Federasyonu Hükümeti, Uluslaarası İşbirliği Genel Müdürlüğü, Uluslararası İlişkiler Dairesi, Daire Başkan Yardımcısı

Rusya Federasyonu Ekonomik Kalkınma Bakanlığı

7. Azer TALIBOV - Rusya Federasyonu Ekonomik Kalkınma Bakan Yardımcısı

8. Maksim SİDELNİKOV - Rusya Federasyonu Ekonomik Kalkınma Bakanlığı, İkili İşbirliği İlişkileri Geliştirme Genel Müdürlüğü, Genel Müdür Yardımcısı, 
Rus-Türk Hükümetlerarası Karma Ekonomik Komisyonu Rus Tarafı Eş Başkan Yardımcısı V. 

9. Ekatertina DYATLOVA - Rusya Federasyonu Ekonomik Kalkınma Bakanlığı, İkili İşbirliği İlişkileri Geliştirme Genel Müdürlüğü, Yakın Doğu ve Kuzey Afrika Ülkeleri Dairesi, Daire Başkan Yardımcısı, 
Rus-Türk Hükümetlerarası Karma Ekonomik Komisyonu Rus Tarafı Sekreteri

10. Rostislav PETRENKO - Rusya Federasyonu Ekonomik Kalkınma Bakanlığı, Dış Ekonomik Faaliyetleri Geliştirme ve Düzenleme Genel Müdürlüğü, Dış Piyasalara Erişim ve Koruma Önlemleri Dairesi, Daire Başkanı

11. Nikita CHEPURKO
- Rusya Federasyonu Ekonomik Kalkınma Bakanlığı, Dış Ekonomik Faaliyetleri Geliştirme ve Düzenlenme Genel Müdürlüğü, Baş Uzman

Rusya Federasyonu Ulaştırma Bakanlığı

12. Boris FRANTSUZOV - Deniz ve Nehir Taşımacılığı Alanında Devlet Politikası Genel Müdürlüğü, Genel Müdür Yardımcısı

13. Tatyana KRİVOLEVİCH - Otomobil Araçları ve Şehir Yolcu Taşıma Araçları Alanında Devlet Politikası Genel Müdürlüğü, Yük Taşıma Motorlu Araçlar Dairesi, Daire Başkanı

14. Oleg KULİKOV - Uluslararası İşbirliği Genel Müdürlüğü, İkili İşbirliği Dairesi, Daire Başkan Yardımcısı

Rusya Federasyonu Tarım Bakanlığı

15. Artem MALHASYAN  
- Uluslararası İşbirliği Genel Müdürlüğü, Genel Müdür Yardımcısı
Rusya Federasyonu Sanayi ve Ticaret Bakanlığı

16. Aleksey GRUZDEV - Bakan Yardımcısı 
17. David GOGOTİSHVİLİ - Teknik Düzenleme, Standardizasyon ve Ölçümlerin Tekdüzeliğinin Sağlanması Alanında Devlet Politikası Genel Müdürlüğü,
Genel Müdürl Yardımcısı 

18. Rashid MURZAEV -
Rusya Federasyonu Sanayi ve Ticaret Bakanlığı,  Asya, Afrika ve Latin Amerika Ülkeleri Genel Müdürlüğü, Güney ve Güney Batı Asya Ülkeleri Dairesi, Daire Başkan Yardımcısı

19. Artem PUCHKOV

- Dijital Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Dijital Modelleme, Yazılım ve Donanım sistemlerinin Entegrasyonu Dairesi, 
Muşavir

20. Konstantin SEMENOV

- Dijital Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Dijital Yazılım Geliştirme Dairesi, 
Muşavir

21. Katerina ANANYİNA
Teknik Düzenleme, Standardizasyon ve Ölçümlerin Tekdüzeliğinin Sağlanması Alanında Devlet Politikası Genel Müdürlüğü, Teknik Düzenleme Alanında Uluslararası İşbirliği Dairesi,
Baş Uzman

22. Aydar GASHİGULLİN
- Rusya Federasyonu Türkiye Ticaret Mümessilli
23. Aleksandr DENİSOV - Rusya Federasyonu Türkiye Ticaret Mümessilli Yardımcısı

24. Vyacheslav SHMİDT - Rusya Federasyonu Türkiye Ticaret Mümessilli Danışman

25. Ramil GUBEYDULLİN - Rusya Federasyonu Türkiye Ticaret Mümessilliği, Hukuk Müşaviri

26. Ruslan BEKUZAROV - Rusya Federasyonu Türkiye Ticaret Mümessilliği, Baş Uzman


Rusya Federasyonu Yüksek Öğrenim ve Bilim Bakanlığı

27. Olga KUKSİNA
- Uluslararası İlişkiler Genel Müdürlüğü, 
Danışman

Rusya Federasyonu Spor Bakanlığı

28. Boris GRİSHİN
  - Spor Alanında Devel Düzenlemeleri ve Uluslarrası İlişkiler Genel Müdürü

29. İgor PAVLUK
- Uluslararası İlişkiler Dairesi Başkanı
Rusya Federasyonu Eğitim Bakanlığı

30. Anastasia İVER - Uluslararası İlişkiler Genel Müdürlüğü, 
Müşavir

Rusya Federasyonu Kuzey Kafkasya Bakanlığı
31. Odes BAYSULTANOV
- Bakan Yardımcısı 
32. Alim HAHOV - Rusya Federasyonu Kuzey Kafkasya Bakanlığı, Kuzey Kafkasya Federal Bölgesi Stratejik Geliştirme Genel Müdürlüğü, Kuzey Kafkasya Federal Bölgesinde Uygulanan Program Analizi ve Belge Desteği Dairesi, Daire Başkan Yardımcısı

Rusya Federasyonu Sağlık Bakanlığı
33. Dmitriy KOSTENNİKOV - Bakan Yardımcısı 
34. Darya SHİMANOVSKAYA - Uluslararası İşbirliği ve Halkla İşilkiler Genel Müdürlüğü, Genel Müdür Yardımcısı 

35. İvan TITSKİY - Uluslararası İşbirliği ve Halkla İşilkiler Genel Müdürlüğü, Baş Uzman 

Rusya Federasyonu Dijital Kalkınma, İletişim ve Kitle İletişim Bakanlığı
36. Anastasiya KAZNOVA 
- Uluslararası İşbirliği Genel Müdürlüğü, Baş Uzman
Rosselhoznadzor
37. Yulia SHVABAUSKENE
- Başkan Yardımcısı 
38. İrina ANDREEVSKAYA
- Bitki Sağlığı Denetimi ve Tohum Kontrolü Genel Müdürü 

39. Anastasia BİNDYUKOVA
- Bitki Karantina Dairesi,
Başkan Yardımcısı 
40. Anna BUKİNA

- İhracat Destek ve Teftiş İşleri Dairesi,
Baş Uzman

41. Yulia BARUZDİNA
- Devlet Kurumu «Federal Hayvan Sağlığı Merkezi»,
Tercüman

42. Natalya PRUDNİK - Devlet Kurumu  «Tahıl Kalite Değerlendirme Merkezi», İhracat Dairesi,
Başkan

Rusya Merkez Bankası

43. Andrey MELNİKOV
- Uluslararası İlişkiler Genel Müdürlüğü, Genel Müdür Yardımcısı

Turizm Federal Ajansı 

44. -

Rosmorport

45. Andrey BOLDOREV - Yatırımlar va Stratejik Kalkınma Genel Müdürlüğü, Genel Müdür

46. Valeriy SAZONOV
- Bilim ve teknik grubu Müdürü 

47. Viktor GLUHOVSHENKOV - Yatırımlar va Stratejik Kalkınma Genel Müdürlüğü 

Roskosmos
48. Aleksandr BOCHKAREV
- Uluslararası İşbirliği Genel Müdürlüğü, Daire Başkanı
49. Nikolay NOVİKOV
  - Uluslararası İşbirliği Genel Müdürlüğü, Uzman

Rusya İhracat Merkezi
50. Elizaveta ZİNOVEVA
- Yurtdışı ağ Yöneticisi

Rusya Federasyonu Bölgeleri Temsilcileri

51. Nailya CHERNİKOVA
- Ryazan Bölgesi Başbakan Yardımcısı

52. Hasan HAKİMOV
- Çeçenistan Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı

53. Albert KARİMOV - Tataristan Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı – Sanayi ve Ticaret Bakanı 

54. Farid ABDULGANİYEV
- Tataristan Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı
55. Albert YALISHEV
- Tataristan Cumhuriyeti Türkiye Temsilci Yardımcısı 
56. İlshat TAJİTDİNOV
- Başkurdistan Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı V., 
57. Anur SAMANOV 
- Başkurdistan Cumhuriyeti Dış Ekonomik İlişkiler Devlet Komitesi Başkan Baş Yardımcısı
58. Ruslan GEYNETDİNOV - «Ulyanovsk Bölgesi Sanayi ve Gerimcilik Geliştirme Şirketi», Yönetim Kurulu Başkanı
59. İgor RYABİKOV - «Ulyanovsk Bölgesi Kalkınma Şirketi», Genel Müdür
60. Aleksandr PLİEV - Kuzey Osetya-Alanya Cumhuriyeti Kalkınma Ajansı Genel Müdürü
61. Lilit EROYAN
- Ryazan Bölgesi Sanayi ve Ekonomik Kalkınma Bakanlığı, Dış Ekonimik Faaliyetleri ve İhracat Geleştirme Dairesi, Daire Başkan Yardımcısı

Devlet Şirketi «Rosatom»

62. Anton DEDUSENKO - «Rusatom Energo İnternational» A.Ş., Genel Müdür Proje Yönetimi Baş Yardımcısı 

63. Yaroslav MOZDAKOV
  - «Rusatom Energo İnternational» A.Ş., Proje yönetimi Bloku, Dış komunikasyon Grubu, Uluslararası iletişim Dairesi Başkanı

64. Sergey TAMAEV «Rosatom» Türkiye Temsilcisi 

Rusya Doğrudan Yatırımlar Fonu

65. Rustem ZARİPOV
  - Başkan Yardımcısı 
Devlet Şirketi «Roskosmos»

66. Boris NAFİKOV 
- Uluslararası İlişkiler Genel Müdürlüğü, Genel Müdür Yardımcısı

67. Nikolay NOVİKOV - Uluslararası İlişkiler Genel Müdürlüğü, 
Baş Uzman




Rus-Türk İş Konseyi

68. Ahmet PALANKOEV - Başkan 

Birlik ve Şirket Temsilcileri

69. Nikolay DUNAEV - Rusya Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Kamu Teşkilatı «Opora Rossii», Başkan Yardımcısı 
70. Elena KRİVENKOVA
- «Delovaya Rossiya» (İş Rusyası), Turizm Komitesi Başkanı
71. İrina PİSAREVSKAYA
- «Delovaya Rossiya» (İş Rusyası), Genel Kurulu Üyesi 
72. İvan FİSHER 

- «Rusya Helikopterleri» Şirketi, Avrupa Ülkelerinde PPO Departmanı, Müdür Yardımcısı 
73. Aleksandr DUDETSKİY


- "Voronej Bölgesi petrol, gaz ve kimyasal ekipman üreticileri" Birliği, Başkan 
74. Sergey PEREVEDENTSEV
- «İnter RAO» Şirketi, Orta Asya ve Transkafkasya’da Varlık Yönetim Başkanı 

75. Kamil GAZİZOV

- «ODK» Şirketi, Enerji ve Sanayi Program Satışları Müdürü
76. Artem BAZARENKO
- «ODK» Şirketi, Enerji ve Sanayi Program Departmanı, Yurtdışı Müşteri Satışları Dairesi, Daire Başkan Yardımcı 
77. Oleg MİZERKOV - VTB Bankası, Temel Sektör Müşterileri ile İlişkileri Genel Müdürlüğü, İkinci Daire Başkanı  
78. Marina İVANOVA

- «NLMK», Devlet Kurum ve Kuruluşları ile İşbirliği Genel Müdürlüğü,  Müdür
79. Vadim EVDOKİMOV
- «NLMK», Ticari ve Ekonimi Politikası ve Entegrasyon Dairesi Başkanı
80. Dmitriy GONCHAROV
  - «RUSAL», Ticare politikası Departmanı, Müdür 
81. Elena VOTRİNA-LOPATİNA
- «RUSAL», Ticare politikası Departmanı, Daire Başkanı
82. Denis KVASOV
- «MMK Metalurji» Genel Müdürü
83. Aleksey MİROSHNİKOV 
- «Gazprom», Departman Başkanı
84. Oleg MİGUNOV - «Gazprom», Daire Başkanı

85. Mikhail BARISHEV
- «Gazprom Expo», Departman Başkanı Yardımcısı – Daire Başkanı
86. Dmitriy LVOV
- «Gazprom Expo», Baş Uzman
87. Aleksandr VODYANİTSKİY
- «Tehnostroyekspo» Şirketi, Genel Müdür Yardımcısı
88. Svetlana BENZAİ
- «Roshimzaşita» Şirketi, Dış Ekonomik İlişkiler Dairesi Başkanı
89. Sirojiddin LOİKOV - «Fos Agro» Şirketi, Genel Müdür Yardımcısı
90. Dmitriy MARGELOV - «Fos Agro» Şirketi, Uluslararası İlişkiler Departmanı, Departman Başkanı
91. Viktor ORLOV - «TSNİİTMASH» Şirketi, Genel Müdürü
92. İgor PUCHKOV - «TSNİİTMASH» Şirketi, Departman Müdürü
93. Vladislav LURYE - «TSNİİTMASH» Şirketi, Sözleşme Destek Dairesi Başkanı 
94. Mirdjalol HUSANOV Yakın ve Orta Doğu Ülkeleri Proje Yöneticisi, "HTR" Şirketi Genel Müdürü
95. Ksenya MAYAKOVA - «Roskongres» Fonu, Uluslararası ve Bölgelerarası İşbirliği Genel Müdürlüğü, AB ülkeleri ile İşbirliği Uzmanı
96. Gennadiy PRİSHEPA
- «İrkut» Şirketi, Bölgesel Pazarlama Departmanı Başkan yardımcısı

97. Evgeniy SOLONİTSIN - «İrkut» Şirketi, Bölgesel Pazarlama Departmanı, Bölge Başkanı 

98. Natalya RASPOPİNA
- RESTEK Şirketler Grubu Başkan Yardımcısı 
99. Dinar SADIKOV
- Denetimi ve Kontrol Merkezi «Halal» Genel Müdürü

100. Aleksey EVSEEV
  - «Power Machines» Türkiye Temsilcisi 

101. Elif SİLPAGAR
- ‘Investment Development Group AB’ Yönetim Kurulu Başkan Müsteşarı

102. Maksim KUZNETSOV
  - Rusya Gübre İmalatçıları Birliği Müdürü 
103. Rushan KURAMSHİN
  - USM "Helal" Geliştirme müdürü
104. Farit GARAEV
-
105. Maksim ANDRİANOV
- «Vertoletı Rossii» A.Ş. Bölgesel pazarlama müdürlügü Başkanı 

106. Nikita MURAVEV
- «Gazprom neft» A.Ş. Uluslararası İşletme Bölümü Başkanı
107. Konstantin ABRAMOV
- «Gazprom neft» A.Ş. Uluslararası İşletme Bölümü Daire Başkanı
108. İgor YASENEV - «Rostech» D.Ş. Ankara Temsilcisi 
109. Eduard MUHAMETOV
- «LUKOİL-Turkiye» A.Ş. Geliştirme ve işletme Müdürü

110. Albert İSHAKOV
- «Rosgeology» A.Ş. Enerji kaynakları ve Jeoekoloji Bölümün Müdürü 

111. Anton PANENKO
- «Rosgeology» A.Ş. Dış ekonomik faaliyetleri Müdürlügü Başkan yardımcısı 


26.7.2019
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Yıl sonu gelirken, işiniz açısından 2019, bir yıl öncesine kıyasla nasıl geçti?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi