Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

Türk otellerinde "alkollü içki" gerçeği

Rusya'da Türk otellerinde uygulanan "her şey dahil sistemi" sorgulanmaya devam ediyor. Son olarak, otellerde servis edilen içkilerin sulandırıldığına yönelik iddialar gündeme geldi. Ancak RIA ajansının ulaştığı Türk otelciler, bu iddiaları kesin bir dille reddediyor.

İsminin açıklanmaması koşuluyla ajansa konuşan bir Türk otelci, içkilerin sulandırılmasının oteller için bir avantaj yaratmadığını söyledi.

Turistlerin yurt dışında içtikleri içkileri kendi ülkelerindeki içkilerle kıyasladıklarını belirten sektör temsilcisi, ""43-45 derecelik standart sert alkol kullanıyoruz. İnsanlar pek tabii ki kendi ülkelerinde alıştıkları içkilerle kıyaslayabilirler, ancak ücretsiz içkilerin sulandırılması söz konusu bile olamaz. Zira anlamsız bir şey bu. Konuklar, bünyelerinin alıştığı çakırkeyifliği yakalayana kadar içmeye devam edecektir. Yani açık büfede bir yerine, üç ya da dört kadeh içecektir. Bu yüzden içkileri sulandırmak işletmelerin masrafını azaltmaz, aksine arttırır. Bu daha çok su, daha çok bardak ve daha çok bulaşık demektir" dedi.

Otelci çoğu zaman içkilerin müşterilerin gözü önünde açıldığına ve bu şişelerin kaçak dolumu önleyen bilyeli kapaklara sahip olduğuna, otellerdeki içki servisinin de yetkili makamlar tarafından düzenli olarak denetlendiğine dikkat çekti. 

19.7.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Putin 2024'te başkanlık süresi bittikten sonra da iktidarda kalmalı mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi