Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Web yazılım uzmanı
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

"Putin uyumaz, çalışır!"... Peki Ruslar?

Gazeteciler, Kremlin Sözcüsü Peskov'a sordu: "Putin bu yoğun çalışma temposuyla yeterince uyumaya fırsat buluyor mu?" Kremlin Sözcüsü, şakayla karşılık verdi: "O Putin’dir, o uyumaz, çalışır!” Peskov’un açıklamalarının ardından Rusya lideri Vladimir Putin de basın mensuplarına uyku düzeni ile ilgili açıklama yaptı. Son günlerde 5.5-6 saat kadar uyuduğunu söyleyen Putin, bu zamanın uykusunu almaya yeterli olduğunu kaydetti. Sputnik'in aktardığına göre, ‘Bu günlerde ne kadar uyudunuz’ sorusuna Putin, “Her gün 5.5-6 saat kadar uyudum, normal bir şekilde uykumu aldım” yanıtını verdi.

Peki Rusya'da ortalama uyku süresi ne kadar?

2017'de açıklanan bir araştırmaya göre, Ruslar ortalama 9 saat 20 dakika ile "çok uyuyan" milletler arasında. Ortalama uykuya dalış saati 22.43, uyanma saati 7.54. 

Uyku saati ABD'de 8 saat 31 dakika, Avrupa'da 8 saat 55 dakika olarak ölüldü. En az uyku süresi ise Japonya'da: 7 saat 16 dakika.

Diğer yandan son bir ankete göre, Rusya'da halkın yaklaşık üçte ikisi sabah 06:00 ile 07:00 arasında yataktan kalkıyor. Levada Center'ın anketine katılanların yüzde 18'i de 08:00 - 09:00 arası bir vakitte kalktıklarını söyledi.

Yüzde 12'lik bir kesim ise çok daha erken ayakta: Bu gruptakiler 03:00 - 05:00 arasında uyanıyor. Sabah 10:00'dan sonra kalkanların oranı ise sadece yüzde 3.

Anket ayrıca yüzde 59'un akşam 23:00'dan önce yatağa girdiğini ortaya koydu. Her 3 kişiden 1'i ise gece yarısından sonra yatıyor.

Erkekler kadınlara göre uykularını daha iyi alırken küçük çocuğu olan aileler uykusuzluktan mustarip.

29.4.2019


  

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Putin 2024'te başkanlık süresi bittikten sonra da iktidarda kalmalı mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi