Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

"Liberal kanattan Siluanov, Kudrin ve Nabiullina ABD'ye emir almaya gitti" suçlaması

Bu iddialı suçlama, Rusya kamuoyunun yakından tanıdığı, ünlü ekonomist ve televizyon programcısı Mihail Delyagin'den geldi. Aleksandr Dugin'in kurduğu Tsargrad Televizyonu'na çıkan Delyagin, Ekonomi Bakanı Anton Siluanov, Sayıştay Başkanı Aleksey Kudrin ve Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina'nın ABD ziyaretini, "Liberal mali blokun temsilcileri Washsington'a emir almaya gitti" sözleriyle yorumladı.

1990'ların başında Yeltsin'in ekonomi ekibinde görev yapan Delyagin, "Rusya ekonomisini yöneten isimlerin IMF'den emir aldığını" söyleyerek, bu yolun Ukrayna'daki gibi bir renkli devrime çıkacağını iddia etti.

Rusya'nın ekonomik kurmayları geçtiğimiz hafta yıllık IMF ve Dünya Bankası toplantılarının düzenlendiği Washington'a gitmişti. Rusya 1992'den bu yana IMF ve Dünya Bankası üyesi.

Delyagin'in yorumunu haberleştiren Tsargrad, toplantılar sonrası Siluanov'un "Yeni yaptırımlar olması durumunda B planımız hazır" sözlerini sayfalarına taşıdı. Sayıştay Başkanı Aleksey Kudrin ise hükümetin daha önce açıkladığı 2024-2025'e kadar GSMH'nin yüzde 25'i oranında yatırımları arttırma hedefinin gerçekçi olmadığını söylüyor. Son olarak, Tsargrad editörleri Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina'nın sorulara yanıt vermekten kaçındığına dikkat çekiyor.

19.4.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya sınırları en erken ne zaman açılabilir?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi