Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANALİZ

Rusya'dan seçim yorumu: "Erdoğan'ın sahip olduğu yetkilerin Avrupa'da benzeri yok"

Türkiye'deki seçimlerin Rusya basınındaki yankıları da sürüyor. "Erdoğan'ın yeniden seçilmesi ve Türkiye'nin cumhurbaşkanlığı sistemine geçmesi, Rusya yönetimi için ciddi sorunlara yol açacak." Bu yorum Moskovski Komsomolets gazetesinde yer aldı. 

Gazeteye değerlendirmede bulunan Rusya Bilimler Akademisi öğretim görevlisi Viktor Nadein-Rayevskiy, "Erdoğan'a oy veren kitlenin büyük çoğunluğunu kırsal kesimde ve taşrada yaşayan dindar kişiler oluşturuyor. Artık Türkiye yalnızca başkanlık değil, 'süper başkanlık' sistemiyle yönetilecek. Çünkü cumhurbaşkanının sahip olduğu yetkilerin Avrupa'da bir benzeri bulunmuyor" dedi.

Kommersant gazetesi ise, Muharrem İnce'nin, cumhurbaşkanlığı rejiminin Türkiye için yarattığı risklere işaret ettiğini aktardı. Haberde ayrıca, Almanya hükümetinin Türkiye seçimlerini normal karşıladığı, İsveç'in ise Türkiye'de hapiste olan muhalif isimlere dikkati çektiği belirtildi. Gazete, "Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ise Erdoğan'ı kutlayan ilk liderlerden biri oldu" hatırlatmasını yaptı.

Nezavisimaya Gazeta, Türkiye'deki seçimlerin ardından Moskova ile Ankara arasındaki ilişkilerde herhangi bir değişiklik beklenmediğini, Türkiye'nin S-400 füzeleri satın alımıyla ilgili tutumunu değiştirmesinin öngörülmediğini yazdı. 


27.6.2018
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Yıl sonu gelirken, işiniz açısından 2019, bir yıl öncesine kıyasla nasıl geçti?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi