Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Yemin töreni ilgi çekmemiş…

Putin’in Kremlin’deki yemin törenini canlı olarak yayınlayan TV kanalları, aldıkları düşük reyting ile şaşırttı. ,TNS Russia’nın açıkladığı rakamlara bakılırsa, helikopterden özel kameralar kullanılarak “action film” havasında çekilen tören, halkın pek ilgisini çekmemiş:

Töreni altı federal kanal canlı olarak yayınladı, günlerce önceden anonsları yapıldı… Ancak Komersant’ın haberine göre, reytinglere katkısı olmadı.Ama örneğin ülkenin üçüncü büyük federal kanalı NTV’de yayın günü ortalama reyting yüzde 10 olmasına rağmen, yemin töreni yüzde 7,5 ile en düşük reytingi aldı… Ülke çapında yüzde 3 reytingi olan 5. Kanal da bu yayında yüzde 1,3’te kaldı. “Rossiya 24” haber kanalında yüzde 1’lik izlenme oranı aşılamadı. En yaygın seyredilen 1. Kanal seyiricileri arasında izlenme oranı yüzde 23 oldu. Taşrada daha yüksek, Moskova’da daha düşük izlenme oranı vardı. 1. Kanalın izleyici oranı, tören bittikten sonra yüzde 13’e indi. Medvedev’in yemin törenini 1. Kanalda yüzde 42’lik kitle izlemişti.

Putin’in basın danışmanı Dmitri Peskov, “Aynı töreni 6 kanalın birden vermesi şaşırtıcı değil mi?” sorusuna, “Kanalla reyting peşinde, çok izleneceğini bildikleri için hepsi yayınlıyor” diye yanıt vermişti.

11.5.2012

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Yıl sonu gelirken, işiniz açısından 2019, bir yıl öncesine kıyasla nasıl geçti?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi