Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Sobyanin'den itiraf ve uyarı: "Vaka sayısı daha fazla düşmez"

“Moskova’da günlük koronavirüs vaka sayısı en düşük seviyeye indi, ama bu sayının daha fazla gerileyeceği yönünde umut beslememek gerekiyor.”

Bu açıklama, Belediye Başkanı Sergey Sobyanin’den geldi.

Rossiya 24 kanalında katıldığı yayında değerlendirmelerde bulunan Sobyanin, “Vaka sayısı zirveye çıkmasından bu yana yüzde 90 azaldı. Bu göstergede en düşük seviyeye gelindiğini düşünüyorum, bundan daha fazla gerilemeyecek” dedi.

Koronavirüs salgınının tamamen sona ermesi ya da vaka sayısının çok düşük seviyeye gerilemesi yönünde umut beslememek gerektiğini belirten Sobyanin, “Önümüzdeki haftalarda, geçen ayki tablonun devam edeceğini tahmin ediyorum. Günlük vaka sayısı 650-700 civarında olacak” diye konuştu.
 
Başkentte perşembe gecesi açıklanan verilere göre 14 kişi daha hayatını kaybetti. Moskova'daki can kayıpları 4 bin 460'a yükseldi. 

Moskova’da dün itibarıyla 678 yeni vaka kaydedilirken, toplam vaka sayısı 240 bin 644 oldu. Son haftada günlük vaka sayısı 650'nin üzerinde seyir ediyor.

Başkentte şu ana kadar 177 bin 908 hastanın iyileştiği açıklandı.

31.7.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da Kovid-19 salgınında 2. dalga ihtimali sizce nedir?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi