Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

2. vatandaşlık talebi yüzde 20 arttı

Karantina döneminde yurt dışına çıkış yasağı uygulanan Rusya'da, farklı ülkelerde vatandaşlık ve oturum izni olanlara "çıkış izni" verilmesi yüzünden bu yönde başvurularda büyük artış oldu. Kommersant gazetesinin haberine göre, Rusya vatandaşlarının üç aylık karantina boyunca farklı ülkelere yaptıkları vatandaşlık ve oturum izni başvuruları, geçen yıla göre göre yüzde 20 arttı.

Uluslararası emlak danışmanlık şirketi Knight Frank’ın yurt dışı satışlarından sorumlu yöneticisi Marina Şalayeva, “Başka bir devletin pasaportu ve oturum izni bu dönemde ‘yurt dışına bilet’ anlamına geliyor. Bu, Rusya vatandaşlarının dünyaya açılmalarının neredeyse tek yolu. Milyonluk yatırım yapma imkanı olanlar, bu ‘biletleri’ almak için çabalarını arttırdı” değerlenirmesini yaptı. 
 
Son 3-4 ayda Rusya vatandaşlarının farklı ülkelerde oturum izni, Güney Kıbrıs ve Karayip ülkelerinde ise vatandaşlık başvurularının geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 20 arttığı bilgisini veren Şalayeva, “Kimse durumun nasıl seyir izleyeceğini, ikinci ve hatta üçüncü daga salgının olup olmayacağını, sınırların yeniden kapanıp kapanmayacağını bilmiyor” diye konuştu. İspanya'dan Yunanistan'a kadar gayrımenkul alımı ile oturma izni veren pek çok ülke Rusların ilgi alanında.
 
16.7.2020
 
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da Kovid-19 salgınında 2. dalga ihtimali sizce nedir?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi