Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Kremlin'den ABD iddiasına yalanlama

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, ABD’deki protestolarda Rusya’nın dahli olduğu iddialarını yalanlayarak, yaşananların onların kendi içişleri olduğunu, Moskova’nın bununla hiçbir alakası bulunmadığını ifade etti. Peskov, iddiaların ‘yanlış imalar’ olduğunu kaydetti.

Peskov, ABD’nin eski Başkanı Barack Obama’nın Ulusal Güvenlik Danışmanı Susan Rice’ın, ülkede George Floyd’un polis şiddeti nedeniyle ölmesinin ardından başlayan protestolarda Rusya’nın parmağı olduğu iddialarını yalanladı.

Gazetecilere konuşan Peskov, “ABD’de yaşananları çok dikkatli bir şekilde gözlemliyoruz, ancak orada olanlar onların kendi içişleri. Biz hiçbir zaman ABD’nin işlerine karışmadık ve şimdi de böyle bir niyetimiz yok. Bu tür herhangi bir imâ elbette kesinlikle doğru değil ve yanlış. Anladığımız kadarıyla da bu tür imâlar Washington’ın resmi görüşünü hiçbir şekilde yansıtamaz” dedi.

ABD’nin eski Başkanı Barack Obama’nın Ulusal Güvenlik Danışmanı Susan Rice, George Floyd’un öldürülmesi nedeniyle ülkede yaşanan kaosun sorumlusunun Rusya olduğunu ileri sürmüştü. (Sputnik)

1.6.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da gündelik hayatınız 'normale' döndü mü?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi