Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Rusya'da karantinada içki tüketimi arttı, iş yerlerinde "alkolik avı" teklifi

Rusya Sağlık Bakanlığı Baş Narkoloji Uzmanı Yevgeni Bryun, iş yerlerinde alkol tüketen çalışanları ortaya çıkaracak ekipler kurulmasını önerdi. İnterfaks ajansının haberine göre, Bryun, Rusya'da kişi başı alkol tüketiminin yılda 11 litre olduğunu hatırlatarak bunun kabul edilen değerin 5,5 katı olduğuna dikkat çekti.

Yevgeni Bryun, salgın döneminde ülkede antidepresan kullanımının artmasından hareketle alkol tüketiminin de arttığını varsayabileceklerini söyledi. Bryun alkol tüketimi ile birlikte ölüm oranının da arttığını belirterek muhakkak önlem alınması gerektiğini dile getiriyor.

Narkoloji uzmanının paylaştığı verilere göre, 2020 yılının ilk çeyreğinde emeklilik yaşına gelmemiş vatandaşlar arasında ölüm oranı 2019 değerlerini geride bırakmış durumda. Ölümlerin en çok arttığı yer ise başkent Moskova.

2019 Mayısında şehirde 10 bin kişi hayatını kaybederken bu yıl sayı 11 bin 800 oldu. Bryun, artışı alkol tüketimine bağlıyor.

Sağlık Bakanı Mihail Muraşko da karantina nedeniyle eve kapanan insanların daha çok içtiğini ve alkol kaynaklı ölüm sayısının arttığını açıklamıştı. Muraşko da alkol satışının sınırlanması önerisinde bulunmuştu. 

27.5.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Moskova'da izolasyon önlemlerinin kaldırılmasını nasıl buluyorsunuz?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi