Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Rusya'da kafe ve restoranlar için üç aşamalı normale dönüş teklifi

Rusya’da restoran ve kafe sahipleri, salgın önlemlerinin gevşetilmesi kapsamında işletmelerinin kademeli olarak açılması için devlete teklifte bulundu. RBK’nın haberine göre, Rusya Restoran ve Otel İşletmeleri Federasyonu, işletmelerinin üç aşamada faaliyete başlamasını talep ediyor. 

Rusya Halk Sağlığı ve Tüketiciyi Koruma Kurumu (Rospotrebnadzor), Ekonomik Kalınma Bakanlığı, Ticaret ve Sanayi Bakanlığı ve ilgili kurumlara sunulan mektupta, ilk aşamada restoran ve kafelerin paket servisi yapmalarına izin verilmesi teklifinde bulunuluyor.

İkinci aşamada, masalar arasında 1 metre mesafe olmak şartıyla kafe ve restoranların dış mekanlarının açılması, 200 metrekareden küçük işletmelerin yüzde 50 kapasite ile çalışması, ayrı salonlarda en fazla 20 kişilik aile kutlamalarına izin verilmesi teklif ediliyor.

Üçüncü aşamada ise restoran ve kafelerde 100 kişiyi geçmeyen tüm toplu etkinliklere izin verilmesi ve tüm işletmelerin sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyarak hizmet verebilmesi öneririliyor. 

25.5.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da gündelik hayatınız 'normale' döndü mü?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi