Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

'Yeraltında' fitness, gizli VIP partiler...

Rusya’da koronavirüs yasaklarını delen birçok işletme “yeraltında” hizmet vermeye başladı. Moskova’da bazı restoran, kafe ve spor salonlarının gizlice faaliyetlerini sürdürdüğü, tüm uyarılara rağmen çok sayıda kişinin bir araya geldiği partilerin de kapalı kapılar ardında düzenlenmeye devam ettiği belirtiliyor.

Koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele önlemleri kapsamında eczaneler, gıda marketleri, bankalar ve GSM operatörü mağazaları dışındaki tüm işletmelerin geçici olarak kapatıldığı Rusya’da, bazı restoran, kafe, spor salonu ve gece kulüplerinin yasakları delmesi gündeme geldi. 

Moskova’da karantina yasaklarının ihlalini, ABD’de 1930’lu yıllarda uygulanan alkol yasağı zamanındaki duruma benzeten Moskovski Komsomolets gazetesi, yalnızca “tanıdık tavsiyesiyle” girilebilen bazı küçük spor salonlarının ve VIP restoranların “özel müşterileri” için faaliyetlerini sürdürdüğüne dikkat çekti.

Müşterilerinin çoğunu ergenlik çağındaki çocukların oluşturduğu bazı bilgisayar oyun salonlarının da gizlice faaliyete devam ettiği belirtiliyor. 
 
Rusya’da karantina önlemleri 30 Nisan tarihine kadar uzatılmıştı.

6.4.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya sınırları en erken ne zaman açılabilir?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi