Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

80 bin ruble az bulundu, milyon geliyor: Rusya'da hastalık bulaştırana ağır ceza

Rusya’da koronavirüsle mücadele kapsamında getirilen karantina önlemlerinin ihlali için öngörülen cezaların ağırlaştırılması gündemde. Ülkede karantinayı ihlal edenler bugün 500 ruble (6,3 dolar) para cezasına çarptırılabiliyor. Başkasına hastalık bulaştıranlar için bu ceza 80 bin rubleye (1000 dolar) çıkarken, hastalık bulaştırarak başkasının ölümüne yol açanlar için ise beş yıla kadar hapis cezası öngörülüyor.  

Tass ajansının haberine göre, Rusya Adalet Bakanlığı’nın hükümete sunduğu yasa tasarısında bu cezaların ağırlaştırılması isteniyor.

Bakanlık açıklamasında tasarıda teklif edilen cezalarla ilgili bilgi verilmezken, karantina önlemlerine uyulmasını sağlamak için daha etkin önlemlere ihtiyaç duyulduğu belirtildi.

Duma’da sunulan ve 31 Mart'ta görüşülecek yasa tasarısında, karantina ihlali çok sayıda kişiye hastalık bulaştırırsa 1 milyon rubleye kadar para ve 3 yıla kadar hapis isteniyor. Eğer bunun sonucu ölümler olursa ceza 2 milyon ve 5 yıl hapse çıkıyor. 

karantina önlemlerini ihlal edenlerin 500 ila 1 milyon ruble arasında para cezasına ve 7 yıla kadar hapis cezasına çarptırlmaları
teklif edilmişti.
 
Business FM'in haberinde, Moskova'da ve diğer bazı kentlerde karantina önlemlerini ihlal edenlerin güvenlik kameraları ya da cep telefonu sinyalleri ile tespit edilebileceği belirtildi.

25.3.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronavirüs yüzünden evde çalışma düzenine geçtiniz mi?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi