Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Karlov Vakfı'ndan Moskova'da forum

Moskova'daki Andrey Karlov Vakfı, 26 Şubat'ta bir forum düzenliyor. "Rusya-Türkiye-Almanya: Dostluk Yolları" adlı forum Metropol Oteli'nde  saat 13.30'da yapılacak.

Vakıftan yapılan açıklama şöyle:

"Türkiye ve Rusya arasında, kültür, eğitim ve halklar arasındaki dostluk ve etkileşiminin geliştirilmesi yanı sıra uluslararası barışa katkı amacıyla faaliyet gösteren Uluslararası Andrey Karlov Vakfı tarafından 26 Şubat 2020 tarihinde “Dostluk Yolları” adında bir forum gerçekleştirilecektir. Forumun amacı Rusya, Almanya ve Türkiye arasında eğitim, sağlık, kültür ve ekonomi alanlarındaki işbirliğine katkı yapılmasıdır.

Alman Sosyal Demokrat Partinin önemli isimlerinden olan ve 20 yıl boyunca Münih Belediye Başkanlığı yapan Christian Ude’nin onur konuğu olarak konuşma yapacağı Forum kapsamında, Sayın Ude yanı sıra, Uluslararası Andrey Karlov Vakfı Başkanı Marina Karlova, Moskova Belediye Başkanı, Rusya Dışişleri Bakanlığı temsilcisi, MGİMO Üniversitesi Rektörü Anatoliy Turkunov, T.C. Moskova Büyükelçisi, Almanya Moskova Büyükelçisi, Andrey Karlov Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Naki Karaaslan, Rossotrudnichestvo temsilcisi birer konuşma yapacaklardır.

Forum kapsamında ayrıca 3 adet yuvarlak masa toplantısı gerçekleştirilerek, Türk, Rus ve Alman katılımcıların eğitim, sağlık, kültür, belediyecilik ve ekonomi alanındaki işbirliğine yönelik görüş alışverişine imkan sağlanacaktır.

Yuvarlak masa toplantılarından biri, Rusya, Türkiye ve Almanya arasındaki eğitim, kültür, bilim ve sağlık alanında işbirliği imkanlarını tartışmak üzere akademisyenler ve diğer konuşmacıların katılacağı bir toplantı olarak planlanmıştır. 

Yuvarlak masa toplantılarının ikincisi, üç ülkenin kardeş şehirlerinin belediye başkanlarının bir araya gelerek kentler arasındaki işbirliğine ve tecrübe değişimine imkan sağlanması amacıyla gerçekleştirilecektir.

Diğer yuvarlak masa toplantısı ise ekonomi ve iş hayatına ilişkin üç ülke arasındaki işbirliği imkanlarına, özellikle bankacılık ve sanayi alanlarında görüş alış verişine imkan sağlayacak bir toplantı olarak planlamıştır.

 Forum kapsamında bir fotoğraf sergisi ve kokteyl düzenlenecektir."

22.2.2020
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Moskova'da izolasyon önlemlerinin kaldırılmasını nasıl buluyorsunuz?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi