Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Efes Rusya'da 20 yıl sonra lider

Dünyanın en hızlı büyüyen bir pazarlarından olan Rusya’da 20 yıl aradan sonra lider değişti. Efes ile 1999’dan beri Rusya’da büyük yatırımlara imza atan Anadolu Grubu ve ortağı AB InBEV’nin şirketi "AB InBev Efes” pazarda ilk sıraya yerleşti. Böylece Carlsberg Group “Baltika” şirketi 20 yıllık tahtından oldu ve ikinci sıraya düştü. 

İş çevrelerinin gazetesi Vedomosti, resmi raporlar ve piyasa araştırmalarına dayanarak verdiği haberde, 2019 yılı sonuçlarına göre ortaya çıkan bu tablonun Rusya bira pazarında durumu tamamen değiştirdiğini yazdı. 

"VTB Capital” tarafından yayımlanan bir başka rapora göre Rusya’da AB InBev Efes yüzde 28, Baltika ise yüzde 27 pay sahibi. 

1996’dan beri Baltika, Carlsberg ve Tuborg gibi markalarla liderliğini koruyan Carlsberg Group “Baltika” geçen yıl yüzde 3 pazar payı kaybetti.

AB InBev Efes şirketi, Anadolu Grubu’nun Rusya’daki Efes şirketi ile dünyanın en büyük uluslararası bira şirketi olan AB InBev’in 2018’de Rusya ve Ukrayna’daki şirketlerini birleştirmesiyle kurulmuştu. 

AB InBev Efes, Rusya’da Moskova’dan Kazan’a ve Novosibirsk’e kadar farklı yerlerde kurulu 11 fabrika işletiyor.

13.2.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronavirüs yüzünden evde çalışma düzenine geçtiniz mi?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi