Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Kabine değişikliği yorumları: "Teknokrat hükümeti, dikey ekonomi modeli"

Rusya’da medya yeni Bakanlar Kurulunda yer alan isimleri mercek altına almaya devam ediyor. Gündeme muhalif ğencereden bakan Novaya Gazeta, kabinede yapılan yeni atamaları “dikey ekonomi”nin kurulmasına yönelik atılan adımlar olarak yorumunu yaptı. İşte bazı yorumlar: 

Andrey Kolesnikov (Moskova Carnegie Center uzmanı)

Putin’in verdiği mesaja göre, şimdi her konuda yenileme sürecine girildi. Dolayısıyla hükümetin dinamik olması gerekiyor. Başbakan yardımcıları arasında kamuoyunun isimlerini ilk defa duydukları kişiler var. Bu hükümet teknokratlardan oluşuyor. Bu, Putin’in bu kişilere çok güvendiğini gösteriyor.

Eski Maliye Bakanı Anton Siluanov, devletin ekonomiye müdahalesinden yanaydı. Putin ve hükümet yıllardır bu çizgiyi sürdürüyordu. Ulusal projelerin finansmanı konusunda da Siluanov güveni boşa çıkarmış olabilir.  

Dmitri Oreşkin (Politolog)

Andrey Belousov (yeni Başbakan Yardımcısı), Kremlin’den bu göreve yollanan bir isim. Son iki yıldır ismi ekonomi yönetimi için geçiyordu. Mişustin ve Belousov, “dikey ekonomiyi” kurmak için görevlendirildi. Belousov, devlet kapitalizminin ve dikey ekonominin en bilinen savunucusu. Olmazs, alternatifler arasında, olası adaylar içinde en liberal isim olan Aleksey Kudrin var. 

Kirill Tremasov (Loko-İnvest Analiz Departmanı Müdürü)

Hükümetin istifasındaki başlıca sebep ulusal projelerin başarısızlığıysa, Belousov’un atanması mantıklı gözüküyor. Belousov’un gelişiyle kamu giderlerinde yatırımların payı artabilir. 

23.1.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronavirüs yüzünden evde çalışma düzenine geçtiniz mi?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi